1
DEX

Twitter'da DEX Kitap

 

Videolar

1 2 3
Açlık Oyunları - Kuşların Ve Yılanların Şarkısı

Açlık Oyunları - Kuşların Ve Yılanların Şarkısı

Açlık Oyunları
Suzanne Collins
Fantastik / Kurgu / Yabancı

Sayfa sayısı: 640
Ebat: 13,7 X 21 cm
Yayın Tarihi: Mayıs 2020
Barkod: 9786050973877

Çevirmen: Taylan Taftaf

54 dil ve 52 ülkede 100 milyondan fazla okura, sinema uyarlamalarıyla 3 milyar dolar gişe hasılatına ulaşan Açlık Oyunları serisinin yeni kitabı geliyor

DÜNYANIN KONUŞTUĞU KİTAP 19 MAYIS’TA TÜM DÜNYA İLE AYNI ANDA

Enerjisini hırsından alıyor.
Azmini, rekabetten.
Ama güce ulaşmanın bir bedeli var.

Onuncu Açlık Oyunları’nı başlatacak hasat gününün sabahı. Başkent’te, on sekiz yaşındaki Coriolanus
Snow akıl hocası olarak katılacağı Oyunlar’a hazırlanıyor. Başarılı olmak istiyor ve bunun için tek bir şansı var.
Bir zamanların görkemli Snow ailesi zor zamanlardan geçiyor ve ailenin kaderi, Coriolanus’un cazibesiyle, zekâsıyla, hamleleriyle diğer akıl hocalarını gölgede bırakıp haracını Oyunlar’ın galibi yapmasına bağlı.
Ama şans ondan yana değil. Coriolanus’a kötülerin en kötüsü 12. Mıntıka’nın kız haracına akıl hocalığı yapmak gibi onur kırıcı bir görev veriliyor. Artık kaderleri birbirine bağlı. Coriolanus’un yaptığı her seçim onları galibiyete ya da mağlubiyete,
zafere ya da yenilgiye götürebilir.  Arenanın içinde ölümüne bir dövüş sürüyor.

Arenanın dışında ise, talihsiz haracına yakınlık duymaya başlayan Coriolanus kurallara uyma zorunluluğuyla, bedeli ne olursa olsun yaşama arzusu arasında kalıyor.
 

Yazar Hakkında

Suzanne Collins

Suzanne Collins, Açlık Oyunları serisi ile milyonlarca okur kitlesine ulaşmış Amerikalı gazeteci, televizyon senaristi ve roman yazarıdır. 1962 yılında Connecticut’da doğan Suzanne Collins yüksek öğrenimini sahne sanatları ve tiyatro bölümünde tamamlamıştır. Daha sonra New York Üniversitesi’nden de yaratıcı yazarlık diploması alan yazar, kariyerine çocuk televizyon programlarına metin yazarak başlamıştır. İlk serisi Gregor çocuklar içindir.

2008 yılında ilki basılan, Katniss Everdeen’in kahramanı olduğu bilim kurgu türündeki Açlık Oyunları serisi dört kitaptan oluşmaktadır; Açlık Oyunları, Ateşi Yakalamak, Alaycı Kuş ve son olarak Kuşların ve Yılanların Şarkısı distopik bir gelecekte, toplumun mıntıkalara bölünmüş halde diktatörlükle yönetilmesini anlatır. Seri’nin kahramanı Katniss, gençlerin birbirlerini öldürdüğü Açlık Oyunları’na katılır, ver olan toplum düzenine baş kaldırır ve büyük bir isyanın temsilcisi olur. Yunan mitolojisinden esinlenerek Açlık Oyunları’nı yazan Suzanne Collins, ikinci esin kaynağının da hava kuvvetlerinde savaş pilotu olan ve ona pek çok hikâye anlatan babası olduğunu söyler.

Açlık Oyunları serisinden, dört film yapılmış ve hepsi de gişe hasılatları kırmıştır. Açlık Oyunları serisi tüm dünya da 54 dile çevrilmiştir. Açlık Oyunları serisinin son kitabı Kuşların ve Yılanların Şarkısı, serinin önceki üç romanında geçen Başkan Snow’un gençliğini ve kötülüğe doğru nasıl yol aldığını anlatmaktadır.

Suzanne Collins şu an, Kuşların ve Yılanların Şarkısı’nın filmi için senaryosunu yazmakta, eşi Charles ve kızları Charlie and Isabell ile New York’ta yaşamaktadır.