1
DEX

Twitter'da DEX Kitap

 

Videolar

1 2 3
Bellek Kitabım

Bellek Kitabım

Lara Avery
Edebiyat / Kurgu / Yabancı
Orijinal İsim: The Memory Book (İngilizce)
Sayfa sayısı: 368
Ebat: 13,8x21 cm
Yayın Tarihi: Nisan 2017
Barkod: 9786050942453

Çevirmen:   Begüm Kovulmaz

Her şeyi unutacağımı söylüyorlar.

Ama ben hatırlamak için yazıyorum.

Sammie McCoy ne istediğini bilen bir genç kızdı: Önce Ulusal Münazara Turnuvası'nı kazan. Sonra New York’a taşın. İnsan Hakları alanında çalışan başarılı bir avukat ol. Ve son olarak elbette delicesine âşık olduğun Stuart Shah’la sevgili ol. Hedefi ne giden yolda karşısına çıkacak engellere izin veremezdi, hele ki nadir rastlanan genetik bir hastalığın hayatını ele geçirmesine asla. Doktorlar yavaş yavaş önce belleğini sonra da bedensel sağlığını yitireceğini söylemişti, bu yüzden de planlarından vazgeçmeliydi.

Kadere karşı durmak için bütün gücüyle savaşmalıydı Sammie. Ve de bunu bildiği tek yolla yaptı: yazarak. Gelecekteki Sam’e yazdığı bu sıradışı günlüğe Bellek Kitabı adını verdi.

Dokunaklı ve duygu yüklü bir roman. Okuyucuyu uzun süre etkisinde bırakacak sarsıcı bir hikâye. Son satırlarını okuyup kitaplığa kaldırdığınızda bile aklınızdan kolay kolay çıkmayacak.

Yazar Hakkında

Lara Avery

Bellek Kitabım dışında Anything But Ordinary ve A Million Miles Away isimli kitapları da bulunan Lara Avery, New York’ta yaşamaktadır.