1
DEX

Twitter'da DEX Kitap

 

Videolar

1 2 3
Beşinci Mevsim

Beşinci Mevsim

Kırık Diyar
N. K. Jemisin
Fantastik / Kurgu / Yabancı

Sayfa sayısı: 492
Ebat: 13,8x21 cm
Yayın Tarihi: Ekim 2017
Barkod: 9786050946598

Çevirmen   : Damla Özlüer

Bir hikâyenin bitişi bir diğerinin başlangıcıdır. İnsanlar ölür. Kadim usüller gelip geçer. Yeni cemiyetler doğar. “Dünyanın sonu geldi,” genelde bir yalandır çünkü gezegen olduğu yerde durur. Ama bu kez, dünyanın sonu böyle gelecek. Nihai olarak...

İşte size bir ülke. Her ülke gibi sıradan. Ama bu toprak parçası çok kıpırdanıyor ve ona Sükûnet adını vermişler. Sessiz ve acılı bir ironi ülkesi.

Son, Sükûnet’in bir şehrinde başlıyor: Yerkürenin en kadim ve göz kamaştıran şehri. Adı Yumenes ve bir zamanlar bir imparatorluğun kalbiydi. Ne yazık ki imparatorluk ilk günlerinin ihtişamını kaybetti. Her imparatorluğun başına geldiği gibi. Ve bu sonda, üç kadın. Kocası tarafından oğlu öldürülen ve kızı kaçırılan bir anne... Essun. Toprağı duyan bir İmparatorluk Orojeni... Syenite. Bir Muhafız’ın eline düşen özel bir kız çocuğu... Damaya.

Ve belki de yüzyıllar sürecek bir deprem.

İşte böyle başladı. Dinle. Öğren. Dünya böyle değişti.

“Sıradışı ve olağanüstü bir karmaşa.” New York Times

Yazar Hakkında

N. K. Jemisin

N. K. JENMISIN kurgu öyküleri ve romanları pek çok kez Hugo, the World Fantasy ve Nebula, Crawford ve Tiptree ödüllerine aday gösterilmiş ve Locus Award'ı kazanmış Brooklyn'li bir yazardır. Ayrıca New York Times için bilimkurgu ve fantezi edebiyatı eleştirmenliği yapmaktadır. Kırık Diyar serisinin ilk kitabı Beşinci Mevsim, New York Times'ın 2015'in Dikkate Değer Kitapları listesinde yer almıştır. Serinin ikinci kitabı Sütun Kapısı ise 2017 Hugo En İyi Roman ödülünü aldı.