1
DEX

Twitter'da DEX Kitap

 

Videolar

1 2 3

Elizabeth Frankenstein’ın Karanlık Düşüşü

Kiersten White
Korku / Kurgu / Yabancı

Sayfa sayısı: 312
Ebat: 13,7 X 21 cm
Yayın Tarihi: Mayıs 2022
Barkod: 9786258021691

Çeviren: Asena Çakmak

NEW YORK TIMES ÇOKSATANI CHICAGO HALK KÜTÜPHANESİ YILIN EN İYİ KİTABI

Kendi hikâyesinde yan karakter gibi hissettirilen herkes için…

Elizabeth Lavenza haftalardır düzgün bir yemek yememiştir. İnce kolları "bakıcısının" açtığı yaralarla kaplıdır ve sokağa atılmanın eşiğindedir. Ta ki bir arkadaş dışında her şeye sahip, gülümsemeyen ve yalnız bir çocuk olan Victor Frankenstein'ın evine getirilene kadar.

Küçük Elizabeth, Frankenstein Ailesi tarafından alınır; sıcak bir yatak, lezzetli yemekler ve en iyi ipekten elbiselerle ödüllendirilir. Victor onun sefaletten kaçışıdır ama yeni hayatının da bir bedeli vardır. Yıllar geçtikçe Elizabeth'in hayatta kalması, Victor'un tehlikeli öfkesini yönetmesine ve ne kadar korkutucu olursa olsun her hevesini yerine getirmesine bağlı hale gelir. Ancak Elizabeth’in kendisine biçilen kaderi yaşamaktan daha büyük planları vardır.

Frankenstein hikâyesini bir de mavi gözlerinin ve tatlı gülümsemesinin ardına gizlenmiş, ne pahasına olursa olsun hayatta kalmaya kararlı bir genç kızın, Elizabeth Lavenza'nın bakış açısından dinlemeye hazır mısınız?

"Delilik, saplantı ve cinayet iplikleriyle birlikte örülmüş güzel bir korku dokuması. Ustaca ve canavarca bir yeniden anlatım." STEPHANIE GARBER, Caraval serisinin uluslararası çoksatan yazarı

"Vahşi, kurnaz karakterlerle ışıldıyor… kesinlikle sürükleyici." ALEXANDRA BRACKEN, New York Times çoksatan yazarı