1
DEX

Twitter'da DEX Kitap

 

Videolar

1 2 3

İleri Sar: Gelecekten Öyküler

N. K. Jemisin, Veronıca Roth, Blake Crouch, Amor Towles, Paul Tremblay, Andy Weır
Bilim Kurgu / Kurgu / Yabancı

Sayfa sayısı: 256
Ebat: 13,7 X 21 cm
Yayın Tarihi: Ocak 2023
Barkod: 9786258021998

Çeviren: Bige Turan Zourbakis

Bazıları için dünyanın sonu, diğerleri içinse sadece bir başlangıç.

Ünlü bilimkurgu yazarı ve senarist Blake Crouch'un derlediği 6 cüretkâr öykülük bu koleksiyonda, teknolojik gelişmelerin insanlığa getirdiği sonuçları araştıran çağdaş edebiyatın en ileri görüşlü, ödüllü, büyük yazarları parlak bir hayal gücüyle yarına işaret ediyorlar.

Kara mizahtan tüyler ürpertici distopyalara uzanan bu öykülerle ileriye sarıp geleceğe göz atmaya hazır mısınız?

  • Wayward Üçlemesi, Karanlık Madde ve Sahte Bellek romanları ile çoksatan yazarlardan Blake Crouch, SUMMER FROZE ile bilgisayar oyunları ve yapay zekânın sınırlarını tartışmaya açıyor.
  • Kırık Diyar üçlemesinin Hugo Ödüllü yazarı N. K. Jemisin, ACİL DURUM DERİSİ ile kendi kendini yok eden gezegenimizde post apokaliptik bir aydınlanma öyküsüyle karşımıza çıkıyor.
  • New York Times'ın 1 numarası Uyumsuz üçlemesinin yazarı Veronica Roth, ARK ile okuyucularını Dünya'nın yok oluşunun arifesinde genç bir bilim insanıyla tanıştırıyor.
  • New York Times çoksatanı Moskova'da Bir Beyefendi’nin yazarı Amor Towles, DESTİNASYONA VARDINIZ ile yakın gelecekte çocuk yetiştirmenin cesur ve yeni bir yolunu keşfe çıkarıyor bizleri.
  • Bram Stoker Ödüllü “Kafamdaki Hayaletler” öyküsüyle Stephen King’i korkutmayı başaran Paul Tremblay, SON KONUŞMA adlı tüyler ürpertici öyküsünde bilinç ve etik arasındaki ahlaki dengeyi düşünmeye davet ediyor.
  • New York Times çoksatanı Marslı’nın yazarı Andy Weir, RASGELELEŞTİR ile yakın gelecekte kuantum bilgisayar sistemiyle korunan Vegas kumarhanelerine uzanıyor ve soruyor: Bilim ve teknolojideki gelişmeler insan zekâsını yenmeye yetecek mi?

Yazar Hakkında

N. K. Jemisin

N. K. JENMISIN kurgu öyküleri ve romanları pek çok kez Hugo, the World Fantasy ve Nebula, Crawford ve Tiptree ödüllerine aday gösterilmiş ve Locus Award'ı kazanmış Brooklyn'li bir yazardır. Ayrıca New York Times için bilimkurgu ve fantezi edebiyatı eleştirmenliği yapmaktadır. Kırık Diyar serisinin ilk kitabı Beşinci Mevsim, New York Times'ın 2015'in Dikkate Değer Kitapları listesinde yer almıştır. Serinin ikinci kitabı Sütun Kapısı ise 2017 Hugo En İyi Roman ödülünü aldı.