1
DEX

Twitter'da DEX Kitap

 

Videolar

1 2 3
Parçalanmış Kralllıklar

Parçalanmış Kralllıklar

Miras Üçlemesi 2
N. K. Jemisin
Fantastik / Kurgu / Yabancı
Orijinal İsim: Inheritance Trilogy 2 – Broken Kingdoms (İngilizce)
Sayfa sayısı: 396
Ebat: 138 * 210 mm
Yayın Tarihi: Nisan 2013
Barkod: 9786050914085
Yerağaç’ın altındaki Gölgeşehir’de, büyülü geçitler açılıyor, Tanrılar fanilerin arasında saklanarak yaşıyorlar.
Kör bir sanatçı olan Oree Shoth, bir gün çöplüğünde yarı ölü bir adam bulur. Adamın güneş gibi parıldadığını fark eder; Oree aslında büyülü olan şeyleri görebilme yeteneğine sahiptir. Oree hiç konuşmayan bu adamı tekrar hayata döndürmeye çalışırken birileri Tanrıları öldürüp bedenlerini şehrin dört bir yanına bırakmaya devam eder.
Oree’nin kalbini çalan tuhaf konuğu onu ölümcül bir tehlikenin ortasında bırakır. Katillerin istediği o mudur yoksa Oree mi; Arameri Kralı’nın dünyevi gücü müdür yoksa Karanlık Tanrı Nahadoth’un kendisi mi?
Fantastik edebiyata yepyeni bir soluk getiren Miras Üçlemesi’nin ikinci kitabı Parçalanmış Krallıklar, şaşırtıcı bir şekilde devam ediyor.

“Bazı kitaplar iyidir, bazılarıysa muhteşem fakat çok azı gerçek anlamda önemlidir… Bu kitap, yılın en okunmaya değer kitabı.”
Bookpage

“Yeryüzüne inmiş Tanrıların köle olarak yönetici sınıfa hizmet ettiği, büyüleyici egzotik bir dünya... cinayet ile ihtiras birarada.”
Library Journal

Yazar Hakkında

N. K. Jemisin

N. K. JENMISIN kurgu öyküleri ve romanları pek çok kez Hugo, the World Fantasy ve Nebula, Crawford ve Tiptree ödüllerine aday gösterilmiş ve Locus Award'ı kazanmış Brooklyn'li bir yazardır. Ayrıca New York Times için bilimkurgu ve fantezi edebiyatı eleştirmenliği yapmaktadır. Kırık Diyar serisinin ilk kitabı Beşinci Mevsim, New York Times'ın 2015'in Dikkate Değer Kitapları listesinde yer almıştır. Serinin ikinci kitabı Sütun Kapısı ise 2017 Hugo En İyi Roman ödülünü aldı.